Trwa budowa kanalizacji w osiedlu Jagiellońskie

TRWA BUDOWA KANALIZACJI W OSIEDLU JAGIELLOŃSKIE

Pomimo zbliżającej się zimy, prace przy budowie kanalizacji ciągle trwają. Obecnie najbardziej widoczny jest postęp inwestycji w osiedlu Jagiellońskie. W ubiegłym miesiącu ukończono już prace przy sieci grawitacyjnej i podciśnieniowej w ulicach: Modrzewskiego, Długosza, Księcia Witolda i Zyndrama z Maszkowic. Rozpoczęto natomiast prace w ulicy Warneńczyka, Zawiszy Czarnego, a także przy sieci podciśnieniowej kanalizacji na odcinku: od skrzyżowania ulicy Krótkiej i Staromiejskiej w kierunku ujęcia wody. Równocześnie wykonywane są przyłącza podciśnieniowe do poszczególnych posesji.

Jak do tej pory, pogoda raczej sprzyjała Wykonawcy i prace przebiegają zgodnie z założonym planem. Jeśli pogoda pozwoli, w grudniu kontynuowane będą prace na ulicy Staromiejskiej przy sieci podciśnieniowej. Planujemy także posadowienie studni zaworowych w ulicy Warneńczyka i na całym osiedlu Jagiellońskie. Kończymy tam  sieć grawitacyjną, przykanaliki  oraz chcemy połączyć wszystkie studnie zaworowe, mówi Grzegorz Jop – Kierownik robót firmy AMAR Sp. z o.o.

Trwające od wielu miesięcy prace ziemne niestety wiążą się z pewnymi niedogodnościami, szczególnie dla kierowców. Zdaję sobie sprawę, że realizacja tej inwestycji może być uciążliwa dla mieszkańców, dlatego też najpilniejszą obecnie kwestią z punktu widzenia zapewnienia komfortu mieszkańców osiedla Jagiellońskie i Centrum jest wyrównanie dróg oraz zabezpieczenie ich przed zimą, podkreśla Dariusz Wojdat – Prezes MZGK Sp. z o.o. Chciałbym, aby ten problem został rozwiązany jeszcze przed świętami – dodaje Prezes.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące prowadzonej inwestycji,zapraszamy do kontaktu z Jednostką Realizującą Projekt:
Marek Basaj- Kierownik JRP, tel. 503-189-132
Henryk Rozenbajgier – tel. 81 880-18-15  
Barbara Kontak –tel. 81 883-05-90 wew. 12